Divadlo

Divadelní KŘEČ je volné ryze amatérské divadelní seskupení lidiček, které baví dělat si legraci ze sebe sama ale i z ostatních .. Převážně jednou za rok napnou své síly a připraví celovečerní pásmo scének a skečů. Repertoár se skládá z věcí převzatých i autorských.

Poslání KŘEČe – Úkolem běžných divadel je, aby lidi pobavila, přivedla k zamyšlení a pomohla lidem alespoň na chvíli zapomenout na jejich všední starosti a trápení. Poslání divadla KŘEČ je zcela opačné. Naším úkolem je diváka traumatizovat, úplně je vykolejit, zkrátka dostat je do stavu KŘEČe. Musíme si přiznat, že zatím se nám to moc nedaří a diváci se nám leda tak smějí …

Proč KŘEČ ?

Vysvětlení může být dvojí. Jedno je od toho, že pohyby nás amatérský herců na jevišti, mohou občas připomínat KŘEČ. To druhé .. Ne zřídka absurdní humor našich scének vede diváky k otázce : kde na to chodí. Odpověď je jednoduchá. Je to sám život, který nás inspiruje a který tropí lidem různou neplechu a ti pak reagují různě. Nezřídka KŘEČovitě :o)

Současní členové

Zdeňka

Zdeňka

Zdeňka – Jediná žena v souboru. Hravě a s přehledem vyhrává konkurzy na veškeré ženské role v našich scénkách.

 

 

 

 

Jeník

Jeník

Honza– Divácky nejoblíbenější člen našeho sdružení. Obvykle obsazován do rolí nadpřirozených bytostí a idiotů.

 

 

 

 

Franta

Franta

Franta – Vědomostní a technicky nejvíce zdatný člen našeho souboru. Jeho doménou je pantomima a chrlení nápadů.

 

 

 

 

Pavel

Pavel

Pavel – Jedná se o velmi důležitou osobu. Tmeliče. Bez něj by to nešlo. Zároveň se jedná o člověka, který opravdu někdy překvapuje nápady.
Dokáže usměrňovat správným, zajímavým, ale i nevyspytatelným směrem. Přičemž posunuje hranice Křeče až za – pro některé členy – nepřípustnou mez.

 

 

 

Petr – Jako Tři mušketýři byli ve skutečnosti čtyři, tak i KŘEČácké kvarteto má pět členů! Tím pátým kolem u vozu je právě Petr, který se stará o rekvizity, světlo a zvuk. V současné době je naše vystoupení bez něj téměř nemožné.

Bývalí členové

Marta – zakládající člen skupiny KŘEČ. V této chvíli vzorná matka několika dětí
Jarek – zasloužilý nestor divadla KŘEČ, jemuž v dalším účinkování zabránila láska :o)